Daugelį metų protezuojant dažniausiai buvo pasirenkami metalo keramikos vainikėliai. Tokio vainikėlio viduje buvo metalinė šerdis, o aplink ją – porcelianas (dantų spalvos medžiaga). Toks danties vainikėlis neatrodo natūralus, nes vainikėlyje esantis metalas atspindi šviesą, be to, aplink vainikėlį – šalia dantenų stebima tamsi linija, kuri tik dar labiau sustiprina dirbtinumo vaizdą.
Šiuo metu siūlomi bemetalės keramikos vainikėliai: cirkonio, presuotos keramikos, stiklo keramikos, kuriuos sudaro tik porcelianas. Skirtingų dantų protezams naudojamas nevienodas porcelianas. Modernios technologijos naujojo amžiaus odontologijoje leidžia išstumti iš rinkos nenatūraliai atrodančias bei estetinio grožio reikalavimų neatitinkančias medžiagas. Porcelianas labai stiprus, dėl to ne tik atrodo estetiškai, bet ir puikiai atkuria prarastą danties funkciją. Laboratorijoje pagaminti ir tiksliai pritaikyti bemetalės keramikos vainikėliai klijuojami prie natūralių danties audinių naudojant dervinius cementus, turinčius fluoro. Cementui sukietinti ir patikimai sujungti dantį su porcelianu naudojamas odontologinis ultravioletinis spinduliavimas. Šis sukibimo procesas sumažina ėduonies atsiradimo galimybę natūralaus danties paviršiuje bei užtikrina restauravimo darbų ilgaamžiškumą. Be abejo, tobulėjant technologijai, protezai tarnauja ilgiau, atsiranda galimybė juos koreguoti tiesiogiai burnoje.
Metalo keramikos ir bemetalės keramikos vainikėliais galima protezuoti ir natūralius dantis, gaminant dantų vainikėlius arba tiltus (naudojant bemetalę keramiką galima atkurti tik iki trijų vienetų dydžio tiltinį protezą). Atraminiai dantys šlifuojami, imamas atspaudas ir po keleto pamatavimų protezas pricementuojamas.