dantų implantai Panevėžyje
dantų implantacija Panevėžyje

DANTŲ IMPLANTACIJA

Dantų implantai – ko gero vienas iš didžiausių pažengimų šiuolaikinėje odontologijoje. Kiekvienais metais dantų implantai daugybei žmonių, kurie yra netekę natūralių dantų, suteikia antrą galimybę jaustis lyg su savais dantimis. Žinoma, kyla daug klausimų – kokia tai procedūra ir kaip ji atliekama.

Dantis susideda iš vainiko (dalis, kuri matoma virš dantenų) ir šaknies (nematoma dalis po dantenomis, žandikaulyje). Būtent šaknis laiko dantį savo vietoje. Kai pacientas praranda dantį, reikia nuspręsti kaip jį atkurti ir išlaikyti. Tam buvo sukurti dantų implantai. Implantas su pritvirtintu danties protezu yra natūralaus danties „atkartojimas“.

Dantų implantas yra titaninis sraigtas, kuris yra sriegiamas į žandikaulį toje vietoje, kur buvo savas dantis.

Prigijus implantui jis tampa tvirta atrama, ant kurios galima pritvirtinti danties protezą. Implantai gali būti sujungti kartu ir turėti tarpines dalis – nebūtina sriegti tiek implantų, kiek netekta dantų.

Dantų implantai yra pagaminti iš titano – tai dažniausiai chirurgijoje naudojamas metalas, nes jis yra labiausiai suderintas su žmogaus biologija. Implantai yra aprobuoti ir ne kartą testuoti, todėl jų prigijimo tikimybė yra labai didelė. Pacientai, kurie labai gerai prižiūri savo naujuosius dantis, implantais dažniausiai gali džiaugtis visą gyvenimą.

Kodėl reikalingi dantų implantai?

Žmonės praranda dantis dėl daugybės įvairių priežasčių – infekcijų, dantenų ligų, nelaimingų atsitikimų metu. Kai prarandamas natūralus dantis, iškyla labai daug problemų. Likę dantys
išsikraipo, pasisuka, atrodo neestetiškai. Netaisyklingas sąkandis gali blogėti ir todėl bus sunku sukramtyti maistą, atsiranda senėjimo pojūtis.

Tinkamai įsriegti, dantų implantai gali atstatyti prarastą dantį ir padėti išvengti šių problemų. Žmonės, kuriems dantys yra atkurti dantų implantais, gali tinkamai kramtyti maistą ir šypsotis, sugrįžta pasitikėjimas savimi, išnyksta kalbos defektai.

dantu implantai panevezyje
dantų implantacija penevėžyje implantai
Dantų implantacija Panevėžyje

Implantacijos procedūros eiga

Pirmiausiai aptariamas Jūsų asmeninis gydymo planas ir nustatoma, ar Jums reikalinga implantacija. Mūsų klinikos specialistai atidžiai peržiūrės Jūsų gydymo istoriją, padarys rentgeno nuotrauką arba kompiuterinę tomografiją ir atliks išsamų burnos tyrimą. Jeigu bus nutarta, kad Jums reikalinga implantacija ir ją atlikti įmanoma, toliau viskas vyks tokia tvarka:

1.      Chirurginis implanto įsriegimas į kaulą. Tai atliekama naudojant vietinį nuskausminimą, tad pacientas nejaučia jokio skausmo. Po operacijos praėjus 7-10 dienų yra nuimami siūlai ir prasideda gijimo procesas, kuris paprastai užtrunka keturis mėnesius. Šio periodo metu implantas labai glaudžiai suauga su kaulu. Šis procesas yra vadinamas oseointegracija.

2.      Toliau daroma nedidelė operacija, kurios metu atidengiama implanto viršūnė, prie kurios odontologas pritvirtina atramą, ant kurios vėliau tvirtinamas dantis arba tiltas. Tai yra trumpa procedūra, kuri atliekama su vietiniu nuskausminimu.

3.      Paskutinė gydymo fazė – protezavimas. Gydytojas nuima nuo implantų atspaudą, pagal kurį pradedami daryti protezai. Tam, kad tiksliai suformuotume dantis, gali prireikti keleto vizitų. Pabaigus protezavimą dantys atrodys natūraliai ir bus stiprūs. Plačiau apie dantų protezavimą ant implantų.

Testas – ar man reikėtų gydymo implantais?

Jeigu Jūs galvojate apie dantų implantus, turbūt norite sužinoti, ar Jums galima juos įsriegti. Jūs galite atlikti šį paprastą testą tam, kad pamatytumėte ar šis dantų atstatymo metodas gali Jums padėti.

Atsakykite į žemiau pateiktus klausimus:

 • Ar aš esu netekęs vieno ar keleto dantų?
 • Ar aš slepiu savo šypseną dėl to, kad esu praradęs dantį?
 • Ar man trūksta pasitikėjimo šypsantis, kalbant arba valgant?
 • Ar aš jaučiu nepatogumą valgant, kramtant arba kalbant?
 • Ar aš esu netekęs danties ir ar man reikia gydyti dantenų ligas?
 • Ar aš turiu dantų protezus, kurie krenta arba sukelia nepatogumų, kai kramtau?
 • Ar mano protezus reikia dažnai taisyti dėl kaulo tirpimo?
 • Ar aš nešiojuosi savo protezus kišenėje arba palieku juos namuose?
 • Ar turiu kokių nors problemų su turimomis karūnėlėmis arba tiltais?
 • Ar dantis, laikantis tiltelį, kliba?

Jeigu Jūs atsakėte „taip“ į vieną ar daugiau šių klausimų, Jūs galite apsvarstyti dantų implantacijos klausimą.

Kaip funkcionuoja dantų implantai?

Dantų implantai pakeičia prarastų dantų funkciją ir atstato estetiką. Jie palaiko pakeistą dantį toje pačioje vietoje, kurioje natūralaus danties šaknis palaikė natūralų dantį.

Implantai gali būti naudojami įvairiose situacijose:

 • Dantų implantai gali būti naudojami atkurti vieną dantį, todėl nereikia šlifuoti gretimų dantų.
 • Dantų implantai gali būti naudojami fiksuoto tiltelio laikymui.
 • Dantų implantais galima atsisakyti išimamų protezų ir kramtyti kaip su savais dantimis.
 • Jais galima stabilizuoti išimamus protezus.

Kokie faktoriai įtakoja implantų ilgaamžiškumą?

Ilgalaikė implantų sėkmė priklauso nuo daugelio faktorių. Pirmiausia, nuo kaulo storio ir kokybės. Kuo daugiau ir kuo geresnės kokybės kaulas, tuo didesnė tikimybė, kad implantas prigis geriau ir ilgam laikui. Be abejo, implantų ilgaamžiškumui labai didelę įtaką turi paciento asmeninė implantų priežiūra pasibaigus gydymui. Trečias nulemiantis faktorius yra implantuojančio gydytojo patirtis ir gebėjimai. Panevėžio Implantologijos Centre dirbantis implantologas Rokas Kuprys yra tikras šios srities specialistas, turintis didelę patirtį bei nuolatos atnaujinantis savo žinias tarptautiniuose kongresuose ir seminaruose. Taip pat svarbus faktorius – tai kokybiškai atliktas protezavimas. Jei bus neteisingai suformuotas danties protezas po implantacijos, kandimo jėgos gali pasiskirstyti netolygiai ir tai gali nulemti trumpesnį implanto funkcionavimo laiką.

Product Catalog 2021/2022 – Straumann implantai
Straumann Roxolid® SLActive® implantai
dantu implantacija panevezyje klinika
dantų implantacija klinika panevėžyje

Dažniausiai užduodami klausimai:

Kas gali sriegti implantus?

Nors implantuoti gali ir bendrosios praktikos odontologai, išklausę specialius kursus, mes manome, kad geriausi rezultatai pasiekiami, kai implantus sriegia gydytojai specialistai – veido ir žandikaulių srities chirurgai, burnos chirurgai ir periodontologai. Kad sėkmingai įsuktų implantus, minėtų sričių specialistai po universiteto baigimo papildomai mokėsi mažiausiai 3 metus.

Ar yra amžiaus limitas dantų implantams?

Garbingas amžius jokiu būdu nėra kliūtis implantacijai. Negalima sriegti implantų jaunesniems nei 18 metų vaikinams, o merginoms jau galima implantuoti 16 – 17 metų, priklausomai nuo augimo tempų. Toliau amžiaus apribojimų dantų implantacijai nėra, svarbu, kad toje vietoje, į kurią sriegiamas implantas, pakaktų kaulo.

Ar dantų implantai patikimi ir saugūs?

Taip. Tai yra patikimas ir saugus gydymo metodas. Didžiausia komplikacija kokia tik gali būti – tai, kad implantas neprigis. Statistiškai tik 3 – 4% įsriegtų implantų dėl vienų ar kitų priežasčių neprigyja, tačiau tai visiškai nėra katastrofa, nes neprigijus implantui pacientas nejaučia skausmo, o pašalinus neprigijusį implantą po 2 – 3 mėn. į jo vietą galima sriegti kitą. Jokių pašalinių reiškinių (kaip, kad alergija, vėžio sukėlimas) nuo implantų negali būti.

Kaip dažnai po implantacijos aš turėsiu lankytis pas odontologą?

Jūsų implantų ilgaamžiškumas ir patvarumas priklausys nuo to, kaip  prižiūrėsite savo implantus. Kas keturis-šešis mėnesius implantus reikia profesionaliai nuvalyti pas higienistą ir bent kas metus patikrinti pas odontologą, kuris sriegė implantus.

Ar dantų implantacijos procedūra yra skausminga?

Ne. Implantacijos metu yra naudojamas vietinis nuskausminimas, todėl nejausite jokio diskomforto operacijos metu. Nedidelis diskomfortas gali būti jaučiamas po operacijos, tačiau jį sušvelnina medikamentai, skiriami po procedūros.

Kada galima grįžti į darbą po implantų sriegimo operacijos?

Jūs galite eiti į darbą kitą dieną po operacijos.

Kokia dantų implantų nauda?

Dantų implantų nauda akivaizdi daugeliu atvejų:

 • Grąžinama graži šypsena.
 • Grąžintas pasitikėjimas savimi.
 • Geresnė išvaizda.
 • Geresnė savijauta.
 • Aiškesnė kalba.
 • Pagerinta kramtymo funkcija, galimybė mėgautis įvairiu maistu.
 • Patogumas.
 • Dantų implantai yra labai gera investicija. Jūs gausite produktą, kurį naudosite 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę, 52 savaites per metus ir, tikėkimės, visą likusį gyvenimą.

PIC Klinikos Paslaugos

Pacientai – mūsų prioritetas, mes siūlome kokybiškas odontologijos paslaugas, bei profesionalų komandą. Daugiau informacijos apie kiekvieną paslaugą – dešinėje.

Registracija Dantų implantacijai Panevėžyje Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiko, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Užsiregistruokite
Dantų implantacijai Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės dėl dantų implantacijos susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiką, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Kaip atvykti?

Ramygalos g. 21, Panevėžys

PĖSČIOMIS

Jeigu eisite pėsčiomis – mūsų kliniką rasite Panevėžyje, netoli Laivės aikštės, nuo ten tik kelių minučių kelias iki Ramygalos gatvės.

PARKAVIMAS

Atvykus į kliniką, galima parkuoti automobilį gatvėje. Stovėjimas leidžiamas, parkavimas nemokamas.

Dantų implantacija Panevėžyje. Skambinkite mūsų registratūrai 8-60-727272, rašykite mums paštu info@picklinika.lt arba užpildykite Kontaktų Formą