Dantų protezavimas

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezus, atitinkančius aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, todėl pacientams nereikia rinktis tarp grožio ir tvirtumo – kiekvienas siūlomas protezas yra estetiškas ir patikimas.

Šiandien jau galime pasiūlyti pasaulinius standartus atitinkantį burnos funkcijos ir estetinio vaizdo atstatymą nuo sunkiausių atvejų – sąnario patologijos, periopatologijos gydymo, dantų eilių defektų atstatymo, protezų ant implantų – iki pavienių vainikėlių rekonstrukcijos dantų mikroprotezais (pvz. laminatai).

Nuoširdus bendravimas padeda pasiekti puikius rezultatus.

Pagrindinis dantų protezavimo tikslas yra atkurti trūkstamus dantis bei pagerinti esamų būklę. Dažnai dantų protezavimas tampa paskutiniu viso gydymo etapu, kurį baigus pacientas gali džiaugtis neįkainojamu dalyku – gražia, sveika ir patrauklia šypsena bei puikia savijauta.

Siekdami nuoširdaus bendravimo su pacientais prieš pradedant gydymą, pacientui visada pristatome  gydymo planą. Jame išsamiai aptariama paciento dantų būklė, įvairūs dantų atkūrimo būdai, įvertinama gydymo trukmė, eiga ir kaina. Tam labai svarbus nuodugnus paciento ištyrimas. Esant sudėtingiems atvejams pasitelkiamos naujausios technologijos – kompiuterinė tomografija (iCAT), atkurianti trimatį žandikaulių ir dantų vaizdą bei leidžianti tiksliau vertinti paciento būklę.

Taip pat vertėtų žinoti, jog šiuolaikinis dantų atkūrimo gydymas yra kompleksinis: estetinis plombavimas, estetinis protezavimas, ortodontinis gydymas, periodonto ligų gydymas, dantenų korekcija ir kt. Tai reiškia, kad esant sudėtingesniems atvejams reikalingas ne vieno gydytojo darbas – o visos komandos kartu.

Panevėžio implantologijos centre gydydami visada siekiame minimalios invazijos, stengdamiesi išsaugoti kuo daugiau sveiko danties audinio. Savo pacientams rekomenduojame atsisakyti dantų šlifavimo metalo keramikos vainikėliams ir dantis protezuoti estetiškais bei tvirtais bemetalės keramikos vainikėliais, laminatais, įklotais ir užklotais.

Dantų protezavimas Panevėžyje. Klauskite.

Metalo – keramika, bemetalė keramika

Daugelį metų protezuojant dažniausiai buvo pasirenkami metalo keramikos vainikėliai. Tokio vainikėlio viduje buvo metalinė šerdis, o aplink ją – porcelianas (dantų spalvos medžiaga). Toks danties vainikėlis neatrodo natūralus, nes vainikėlyje esantis metalas atspindi šviesą, be to aplink vainikėlį – šalia dantenų stebima tamsi linija, kuri tik dar labiau sustiprina dirbtinumo vaizdą.

Šiuo metu siūlomi bemetalės keramikos vainikėliai: cirkonio, presuotos keramikos, stiklo keramikos, kuriuos sudaro tik porcelianas. Skirtingų dantų protezams naudojamas nevienodas porcelianas. Modernios technologijos naujojo amžiaus odontologijoje leidžia išstumti iš rinkos nenatūraliai atrodančias bei estetinio grožio reikalavimų neatitinkančias medžiagas. Porcelianas labai stiprus, dėl to ne tik atrodo estetiškai, bet ir puikiai atkuria prarastą danties funkciją. Laboratorijoje pagaminti ir tiksliai pritaikyti bemetalės keramikos vainikėliai klijuojami prie natūralių danties audinių naudojant dervinius cementus, turinčius fluoro. Cementui sukietinti ir patikimai sujungti dantį su porcelianu naudojamas odontologinis ultravioletinis spinduliavimas. Šis sukibimo procesas sumažina ėduonies atsiradimo galimybę natūralaus danties paviršiuje bei užtikrina restauravimo darbų ilgaamžiškumą. Be abejo, tobulėjant technologijai, protezai tarnauja ilgiau, atsiranda galimybė juos koreguoti tiesiogiai burnoje.

Metalo keramikos ir bemetalės keramikos vainikėliais galima protezuoti ir natūralius dantis, gaminant dantų vainikėlius arba tiltus (naudojant bemetalę keramiką galima atkurti tik iki trijų vienetų dydžio tiltinį protezą). Atraminiai dantys šlifuojami, imamas atspaudas ir po keleto pamatavimų protezas pricementuojamas.

Įklotai, užklotai

Daugelyje atvejų vainikėliai gali būti pakeisti žymiai konservatyvesniais danties spalvos įklotais/užklotais krūminiuose dantyse. Nepaisant to, kad estetinio protezavimo metu yra pašalinama tam tikra danties dalis, yra įmanoma išsaugoti iki 50% ir daugiau danties audinių panaudojant šiuos modernius metodus.

Kai kuriais atvejais (kada yra likę danties vainikinės dalies audinių) galima atlikti minimalų protezavimą užklotais arba įklotais. Tai yra danties restauracijos, skirtos atstatyti šoninių dantų kramtomajam paviršiui arba jo daliai ir apsaugoti likusias danties silpnąsias struktūras nuo galimo skilimo. Užklotas yra didelis danties vainiko įklotas, dengiantis iš viršaus nors vieną iš danties kramtomųjų gumburų. Tiek įklotu, tiek užklotu yra vadinama tik laboratorijoje pagaminta danties restauracija iš keramikos, metalo ar kompozicinės medžiagos. Terminų įklotas ir užklotas pavadinimai kilę iš jų santykio su dantimi: pirmasis įklojamas į dantį, antrasis – užkloja danties dalį ar visą dantį.

Dantų laminatės

Pastaruoju metu Lietuvoje šalia žinomų tokių dantų restauracijos metodų, kaip estetinis plombavimas, estetinis protezavimas vainikėliais, vis plačiau priekinių dantų srityje taikomas tausojantis, minimaliai invazyvus estetinis protezavimas laminatėmis. Šis restauracijos metodas išsivysčiusiose Vakarų šalyse yra plačiai taikomas nuo 1980-ųjų.

Puikus sprendimas dantis protezuoti keraminiais venyrais (laminatėmis), kai norima pakeisti dantų formą, spalvą ar ilgį ir yra abejojama ar estetiniu plombavimu pavyks gauti idealius rezultatus. Protezuojant dantis keraminiais venyrais šlifuojamas tik lūpinis danties paviršius (laminates sudaro 0,4 mm storio porcelianas), likęs dantis paliekamas neliestas. Tai pats konservatyviausias protezavimo būdas, kuriuo pasiekiamas puikus ilgalaikis estetinis rezultatas.

Taip atrodo laboratorijoje pagaminta laminatė

Informacija apie PSDF lėšomis kompensuojamą dantų protezavimą

Pacientams taip pat svarbu žinoti, kad dantų protezavimas gali būti kompensuojamas. PIC klinika yra sudariusi bendradarbiavimo sutartį su Panevėžio teritorine ligonių kasa. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad visi pretenduojantys į šį kompensavimą ir gavę patvirtinimą iš savo gydymo įstaigos, gali atvykti į kliniką ir pradėti dantų protezavimą Panevėžyje Valstybės skirtomis lėšomis. Šios lėšos yra skiriamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo – kitaip vadinamo PSDF biudžeto.

Kas gali pretenduoti į dantų protezavimo kompensaciją:

  • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
  • vaikai iki 18 metų;
  • asmenys, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
  • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Kokia yra tvarka, norint gauti šį kompensavimą už dantų protezavimą?

Pirmiausia ką Jums reikia padaryti, tai turėtumėte kreiptis į savo gydymo įstaigą prie kurios esate prisiregistravę, konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertina esamą dantų būklę, nustato teisę ir dantų protezavimo pagrįstumą. Visi duomenys yra tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu vietoje, tad Jums papildomai jokių prašymų gydymo įstaigai ar teritorinei ligonių kasai rašyti ir teikti nereikia. Konsultacijos metu Jūs iš karto esate informuojamas apie teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas įgijimą arba neįgijimą. Jūsų gydymo įstaiga privalo išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą.

Visą detalesnę informaciją apie kompensavimą protezavimui galite rasti oficialiam ligonių kasos interneto puslapyje www.ligoniukasa.lrv.lt.

Dantų protezavimas Panevėžyje

Pacientai – mūsų prioritetas, mes siūlome kokybišką dantų protezavimą ir kitas odontologijos paslaugas, bei profesionalų komandą. Daugiau informacijos apie kiekvieną paslaugą – dešinėje.
Dantų protezavimas Panevėžyje.

Užsiregistruokite Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiko, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Užsiregistruokite
Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiką dėl dantų protezavimo, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Kaip atvykti dantų protezavimui?

Ramygalos g. 21, Panevėžys

PĖSČIOMIS

Jeigu bandysite ateiti pėsčiomis – mūsų kliniką rasite netoli Laivės aikštės, nuo ten tik kelių minučių kelias iki Ramygalos gatvės.

PARKAVIMAS

Atvykus į kliniką, galima parkuoti automobilį gatvėje. Stovėjimas leidžiamas, parkavimas nemokamas.

Skambinkite mūsų registratūrai 8-60-727272, rašykite mums paštu info@picklinika.lt arba užpildykite Kontaktų Formą