profesionali burnos higiena
profesionali-dantu-higiena-panevezyje
dantų higiena

PROFESIONALI BURNOS HIGIENA

Profesionali burnos higiena ir dantų balinimas lazeriu Panevėžyje, „Panevėžio burnos chirurgijos centre”. Burnos higienos specialistai pastebi, kad pacientų burnos higienos įgūdžiai yra silpni, be to maža informacijos apie tai, kur kreiptis norint išmokti tinkamos asmeninės burnos higienos, kokias priemones naudoti? Kodėl taip yra? Visų pirma, visiems pacientams būtinas pirmas vizitas pas burnos higienistą, neatsižvelgiant į amžių, lytį, protezų konstrukcijas burnos ertmėje ir t.t. Tokio vizito metu yra apžiūrima esama paciento burnos higiena, ir jeigu ji prasta – aiškinamės kodėl taip yra. Galbūt pacientas naudoja tam netinkamas priemones, o galbūt sergama sunkia dantenų liga, kuriai tik kruopštus dantų valymas šepetėliu niekada nepadės.

Pirmas žingsnis norint turėti sveikus ir gražius dantis būtina tinkama burnos ertmės higiena. Atrodo, juk visi mes reguliariai valomės dantis, tačiau sveika ir gražia šypsena gali pasigirti ne kiekvienas, todėl visame pasaulyje daug dėmesio skiriama dantų priežiūrai, pirmiausia profesionaliai burnos higienai ir profilaktikai.

Profesionalioji burnos higiena – tai burnos higienisto atliekamos procedūros, kurių metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos dantų apnašos, poliruojami dantų paviršiai, nustatomas asmens dantų valymo efektyvumas, pacientai mokomi asmens burnos higienos, atliekamos gydomųjų preparatų (pvz. fluoro) aplikacijos. Kaip dažnai reikia atlikti burnos higienos procedūrą nustato higienistas, kuris įvertina valymosi kokybę, apnašų kaupimosi greitį ir panašiai.

Rekomenduojama dantis valytis du kartus per dieną: ryte prieš arba po pusryčių ir vakare prieš einant miegoti. Valymas turėtų trukti nemažiau 2 – 3 minučių (arba tiek laiko, per kurį suspėjama nuvalyti visus kiekvieno danties paviršius).

Svarbu pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį. Yra gausybė įvairių dantų šepetėlių, kurie skiriasi savo minkštumu, forma, galvutės dydžiu, šerelių kiekiu, šerelių sudėtimi. Perkant dantų šepetėlį, labai svarbu, kad jo galvutė nebūtų per didelė, priešingu atveju bus nepasiekiami paskutiniųjų – krūminių dantų paviršiai. Taip pat rekomenduojama įsigyti minkštą dantų šepetėlio variantą, tuomet netraumuosite dantenų, be to minkšto šepetėlio visiškai pakanka norint taisyklingai išsivalyti dantis. Vidutinio kietumo ir kieti šepetėliai naudojami protezams valyti. Dažniausiai žmonės dantis valo horizontaliais judesiais, tačiau norint geresnio rezultato, rekomenduojame dantis valyti sukamaisiais, o iš vidinės pusės – šluojamaisiais judesiais.

Reikėtų nepamiršti, kad vien tik dantų šepetėlio gerai burnos ir dantų higienai nepakanka. Taip pat būtina naudoti tarpdančių šepetėlį. Mūsų klinikoje tinkamą tarpdančių šepetėlį parenka burnos higienistas ir pamoko, kaip taisyklingai jį naudoti.

Tačiau, kad ir kaip kruopščiai dantys yra valomi, yra daug vietų burnos ertmėje, kurias kokybiškai gerai išsivalyti labai sunku (pvz.: aplink protinius dantis, tiltiniais protezais suprotezuotus dantis ir pan.). Tokiose sunkiai prieinamosiose vietose pamažu kaupiasi apnašas ir bakterijos, kurios kenkia dantims ir dantenoms. Taigi, dėl to burnos ertmės higienistai rekomenduoja atvykti bent kartą per metus atlikti profesionalią burnos ertmės valymo procedūrą.

Kaip atliekama burnos higienos procedūra?

1. Pirmiausiai yra pokalbis su pacientu, ką ir kaip reikėtų daryti, kokias priemones naudoti, kokiais judesiais naudoti dantų šepetėlį ir panašiai.hig4

2. Sekantis žingsnis yra profesionalios burnos higienos atlikimas klinikoje, kai akmenys nuvalomi ultragarsiniu skaleriu, o giliau esantys – rankiniu būdu specialiais instrumentais: kiuretėmis, kabliukais. Kietasis ir minkštasis dantų apnašas papildomai nuvalomi naudojant vieną naujausių dantų apnašų šalinimo metodų „Air Flow“ (metodas ypatingas tuo, kad nepažeidžiami kietieji danties audiniai ir dantenos, be to tai efektyvu valant apnašą, susikaupusį dėl rūkymo, juodos arbatos, kavos ir kt.).

3. Nuvalius apnašą ir konkrementus, dantys iš visų pusių nupoliruojami specialiais šepetėliais, pastomis bei guminiais diskeliais. Taip nupoliruoti dantų paviršiai būna atsparesni apnašo ir akmenų kaupimuisi. Be to, tarpdančiai išvalomi specialiais tarpdančių šepetukais – pūstukais. Esant dantenų uždegimui, dezinfekuojančiais skysčiais išplaunamos dantenų kišenės. Esant poreikiui uždedama fluoro aplikacija.

4. Po profesionalios burnos ertmės higienos, dantys atgauna natūralią spalvą, sugyja uždegiminės dantenos, juntamas gaivumas burnoje. Pacientui paskiriamos asmeninei higienai reikalingos priemonės ir paskiriamas pakartotinis vizitas, kurio metu tikrinama ar pacientas suprato kaip taisyklingai valytis dantis.

burnos higienos procedūros Panevėžyje
odontologijos klinika Panevėžyje

Kam ypač naudinga burnos higienos procedūra?

a) Mažiems vaikučiams ir paaugusiems vaikams, kurie dantukus jau valosi patys, be tėvų pagalbos. Tokiu atveju burnos higienistė moko kaip reikia taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantis, parodo kurie dantukai nepakankamai nuvalomi. Vaikas yra skiriamas po kurio laiko pakartotiniam vizitui. Rezultatą įvertinus labai gerai, pacientas apdovanojamas prizu.

b) Pacientams turintiems kraujuojančias dantenas ir jautrius dantis. Tai pirmas požymis, rodantis uždegimą (dėl besikaupiančių apnašų po dantenomis). Laikui bėgant tai gali išsivystyti į įvairias dantenų ligas, ar net parodontozę, o vėliau tinkamai neprižiūrint ir negydant dantys yra šalinami. Tokie pacientai yra nuolat sekami, prižiūrimi, nes iš karto po procedūros matomas ženklus pagerėjimas, dantenos sugyja ir nustoja kraujavusios, tuo pačiu tvirtėja pats dantis, mažėja danties paslankumas. Jei uždegimas yra labai didelis, pacientas skiriamas profilaktiniams vizitams kas kelis mėnesius.

c) Pacientams, turintiems protezuotus dantis, implantus. Nepakankamai prižiūrint tokius dantis sunkiai prieinamose ar su dantų šepetėliu nepasiekiamose vietose kaupiasi apnašas, gali kilti infekcija, uždegimas ir ilgainiui dantų implantas ar protezuotas dantis gali pradėti judėti – t.y. pažeistas kaulinis audinys.

d) Pacientams, kuriems atliktas estetinis plombavimas. Po estetinio plombavimo praėjus 6-12 mėn. patartina atvykti profesionaliai burnos ertmės higienai. Procedūros metu profesionali higienistė, specialiai susipažinusi kaip atlikti estetiškai plombuotų dantų higieną ir naudojanti tam skirtus instrumentus ir pastas, atliks burnos ertmės higienos procedūrą ir informuos apie estetinių restauracijų būklę, matys, ar naudojate tinkamas dantų priežiūros priemones, patars, o esant reikalui (neblizgant dantų paviršiui) dantis nupoliruos.

Profesionali ant implantų atstatytų dantų priežiūra

Labai daug informacijos apie dantų implantus, jiems suteikiama ilgaamžė garantija. Tačiau kokia garantija gali būti duodama, kai dažnas pacientas net nežino kaip reikia prižiūrėti implantus ?

Juk bet kokį daiktą įsigijus ir jam suteikiant reikiamą priežiūrą – jis tarnauja ilgiau – aiškina higienistai ir priduria, kad nepakankamai prižiūrint ant implantų atstatytus dantis, pradeda kauptis apnašas ir bakterijos, kurios sukelia implantą supančių minkštųjų audinių uždegimą. Nuolatinis audinių uždegimas ilgainiui gali sukelti implanto atmetimą. Siekiant to išvengti, rekomenduotina bent vieną kartą per metus atlikti profesionalią burnos ertmės higieną tiems, kuriems yra įsukti implantai. Ant implantų atstatytų dantų profesionaliai priežiūrai naudojamos iš implanto paviršiaus nebraižančios medžiagos pagamintos kiuretės, su kuriomis profesionali burnos ertmės higienistė, nepažeisdama gleivinės, nuvalys apnašą nuo implanto, patars, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ir rekomenduos tinkamas ant implantų atstatytų dantų priežiūros priemones.

implantų priežiūra panevėžys

PIC Klinikos Paslaugos

Pacientai – mūsų prioritetas, Panevėžyje mes siūlome kokybiškas odontologijos paslaugas, bei profesionalų komandą. Daugiau informacijos apie kiekvieną paslaugą – dešinėje.

Užsiregistruokite

Burnos higienos procedūrai Internetu

Dėl burnos higienos ir dantų balinimo užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiko, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Užsiregistruokite

Burnos higienos procedūraiInternetu

Dėl burnos higienos ir dantų balinimo užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiką, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!
Dantų balinimas Panevėžyje.

Kaip atvykti?

Ramygalos g. 21, Panevėžys

PĖSČIOMIS

Jeigu bandysite ateiti pėsčiomis – mūsų kliniką rasite Panevėžyje, netoli Laivės aikštės, nuo ten tik kelių minučių kelias iki Ramygalos gatvės.

PARKAVIMAS

Atvykus į kliniką, galima parkuoti automobilį gatvėje. Stovėjimas leidžiamas, parkavimas nemokamas.

Dėl burnos higienos skambinkite mūsų registratūrai 8-60-727272, rašykite mums paštu info@picklinika.lt arba užpildykite Kontaktų Formą