Registruotis vizitui

Susisiekti!

D.U.K

Tam, kad jums būtų paprasčiau pateikėmė atsakymus į visus mūsų pacientų dažniausiai užduodamus klausimus.

Prieš atliekant dantų šalinimą, taikome vietinę nejautrą, todėl užtikriname, kad procedūros metu nejausite jokio skausmo.

Pašalintą dantį svarbu kuo greičiau atkurti, kadangi tai padeda išvengti įvairių burnos ertmės sveikatos problemų – dantų, sąkandžio padėties, žandikaulio kaulo pokyčių, kramtymo efektyvumo sutrikimų.

Atlikus danties šalinimą, gali pasireikšti kraujavimas, tačiau tai visiškai normalu. Esant skausmui ar maudimui, vartokite gyd. odontologo paskirtus vaistus.

Plombų tarnavimo laikas priklauso nuo įvairių dalykų: plombinės medžiagos kokybės, paciento burnos higienos įgūdžių, vizitų pas gyd. odontologą, mitybos ir kt. Kokybiškai atlikus procedūrą, restauracijos gali tarnauti apie 5 metus bei dar daugiau.

Prieš atliekant dantų plombavimą, taikomas vietinis nuskausminimas, todėl užtikrinamas visiškas paciento komfortas.

Atsižvelgiant į individualią pažeisto danties būklę, plombavimas gali trukti 30–60 min.

Prieš atlikdami chirurginį gydymą, pirmiausiai pasikalbame su pacientu, atsakome į visus kylančius klausimus ir, žinoma, taikome vietinį nuskausminimą. Tokiu būdu užtikriname visišką procedūros komfortą.

Atlikus chirurgines procedūras, pacientus išlydime namo pateikdami tikslias rekomendacijas, kurių laikantis gijimo periodas būna kur kas lengvesnis. Dažniausiai patariama vengti aktyvios fizinės veiklos, apriboti tam tikrų maisto produktų vartojimą, esant skausmui, vartoti paskirtus vaistus.

Kaip rodo praktika, dažniausiai chirurginis gydymas yra vienintelė išeitis, galinti apsaugoti paciento burnos ertmės sveikatą. Dėl to svarbu šios procedūros neatidėlioti, kreiptis pagalbos laiku.

Nors implantuoti gali ir bendrosios praktikos odontologai, išklausę specialius kursus, mes manome, kad geriausi rezultatai pasiekiami, kai implantus sriegia gydytojai specialistai – veido ir žandikaulių srities chirurgai, burnos chirurgai ir periodontologai. Kad sėkmingai įsuktų implantus, minėtų sričių specialistai po universiteto baigimo papildomai mokosi mažiausiai 3 metus.

Garbingas amžius jokiu būdu nėra kliūtis implantacijai. Negalima sriegti implantų jaunesniems nei 18 metų vaikinams, o merginoms jau galima implantuoti 16–17 metų, priklausomai nuo augimo tempų. Toliau amžiaus apribojimų dantų implantacijai nėra, svarbu, kad toje vietoje, į kurią sriegiamas implantas, pakaktų kaulo.

Taip. Tai yra patikimas ir saugus gydymo metodas. Didžiausia komplikacija, kokia tik gali būti – tai, kad implantas neprigis. Statistiškai tik 3–4 % įsriegtų implantų dėl vienų ar kitų priežasčių neprigyja, tačiau tai visiškai nėra katastrofa, nes neprigijus implantui pacientas nejaučia skausmo, o pašalinus neprigijusį implantą po 2–3 mėn. į jo vietą galima sriegti kitą. Jokių pašalinių reiškinių (pvz., alergija, vėžio sukėlimas) dėl implantų negali būti.

Jūsų implantų ilgaamžiškumas ir patvarumas priklausys nuo to, kaip prižiūrėsite savo implantus. Kas 4–6 mėnesius implantus reikia profesionaliai nuvalyti pas higienistą ir bent kas metus patikrinti pas odontologą, kuris sriegė implantus.

Ne. Implantacijos metu yra naudojamas vietinis nuskausminimas, todėl nejausite jokio diskomforto operacijos metu. Nedidelis diskomfortas gali būti jaučiamas po operacijos, tačiau jį sušvelnina medikamentai, skiriami po procedūros.

Į darbą galėsite eiti jau kitą dieną po operacijos.

Dantų implantų nauda akivaizdi daugeliu atvejų:

✣ grąžinama graži šypsena, pasitikėjimas savimi;

✣ geresnė išvaizda, savijauta, aiškesnė kalba;

✣ pagerinta kramtymo funkcija, galimybė mėgautis įvairiu maistu;

 

Dantų implantai yra labai gera investicija. Jūs gausite produktą, kurį naudosite 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę, 52 savaites per metus ir, tikėkimės, visą likusį gyvenimą.

Esame sudarę sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), todėl dantų protezavimo paslaugos gali būti kompensuojamos. Skaitykite apie tai plačiau: nuoroda.

Turint protezuotus dantis, priežiūra yra įprasta: juos reikia 2 kartus per dieną valyti dantų pasta naudojant minkštą šepetėlį, tarpdančių šepetėlius, siūlą. Taip pat bent kartą per pusmetį rekomenduojama lankytis profilaktinei burnos higienai.

Mūsų klinikoje prieš dantų protezavimą atliekame vietinį nuskausminimą, taip pat atsakome į visus pacientams kylančius klausimus, todėl procedūros bijoti tikrai neverta.

Mikroprotezavimas laminatėmis yra visiškai saugus, kadangi danties paviršius yra šlifuojamas tik minimaliai.

Užtikrinus tinkamą burnos higieną ir profilaktinius vizitus pas gyd. odontologą, dantų laminatės gali tarnauti 15–20 metų arba daugiau.

Dantų laminačių gamyba užtrunka maždaug 2 savaites, tačiau kol pacientas laukia, jam yra suteikiamos laikinosios restauracijos.

Pirmą kartą, jei nepastebima anksčiau, akivaizdžių dantų vystymosi sutrikimų, apsilankyti pas ortodontą rekomenduojama 7 metų amžiaus vaikams. Tokio apsilankymo metu įvertinamas gydymo poreikis, nors pats ortodontinis gydymas dažniausiai pradedamas kur kas vėliau. Tokio amžiaus vaikams dalis nuolatinių dantų jau yra išdygę, o dalis pieninių dantų dar yra neiškritę ir gydytojas ortodontas jau gali pastebėti galimą dantų susigrūdimą, dantų dygimo sekos neatitikimus, per didelius tarpus tarp dantų, žandikaulio augimo sutrikimus, trūkstamas dantų užuomazgas.

Ortodontinių problemų ankstyvas diagnozavimas ir gydymas padeda išvengti rimtesnių problemų atsiradimo. Toks gydymas dažniausiai yra lengvesnis ir trumpesnis. Įvertinus paciento problemas, parenkamas gydymo būdas, suplanuojama gydymo pradžia, pradedamas paruošiamasis gydymas (jeigu jo reikia). Gydymą reiktų pradėti 10–16 metų vaikams, kadangi paaugliai dar auga ir šiuo laikotarpiu pasiekiama geriausių rezultatų. Žinoma, tikslus gydymo pradžios laikas parenkamas pagal ortodontinę problemą individualiai.

Pirmieji požymiai, kurie rodo, kad jau reiktų kreiptis į specialistus:

✣ piršto čiulpimas;

✣ kvėpavimas per burną;

✣ kreivi, ne vietoje išdygę dantys;

✣ dantų susigrūdimas;

✣ per vėlai ar per anksti iškritę pieniniai dantys;

✣ asimetriškas veidas;

✣ problemos kramtant maistą;

✣ dantys dažnai sukanda žandą ar kanda į gomurį;

✣ sukandus dantis yra matomas tarpas tarp žandikaulių;

✣ apatinio žandikaulio krypimas į šoną išsižiojant.

Tėvai dažnai galvoja, kad pieniniai dantys vis tiek iškris ir į juos nereikia kreipti dėmesio, tačiau tai netiesa. Pieninių dantų savalaikis išdygimas leidžia laiku išdygti nuolatiniams dantims ir formuotis taisyklingam sąkandžiui. Svarbu atkreipti dėmesį, ar dešinėje ir kairėje pusėje dantys išdygsta vienu metu. Jeigu laiko skirtumas tarp šių dantų išdygimo yra didesnis nei 6 mėn., reikia būtinai pasikonsultuoti su gydytoju  ortodontu.

Ne. Suaugusiųjų žandikauliai nebeauga, kaulas aplink dantis gali būti patirpęs, daugiau dantų pažeista karieso, todėl ortodontinis gydymas tampa dalimi kompleksinio gydymo. Taigi, suaugę žmonės gali gydytis ortodontiškai, tik gali skirtis gydymo priemonės bei trukmė.

Gydymo trukmė priklauso individualiai nuo kiekvieno klinikinio atvejo ir pasirinkto gydymo metodo, tačiau vidutiniškai gydymas užtrunka apie 1,5–2 metus. Tiksliai nustatyti gydymo trukmę sudėtinga, be to, nepareigingas paciento lankymasis pas gydytoją ortodontą ir nurodymų nepaisymas prailgina gydymo trukmę.

Galima, bet yra geriau pradėti ortodontinį gydymą prieš tai tinkamai sugydžius dantis. Svarbiausia, kad sudarant gydymo planą dalyvautų gydytojas  ortodontas, kadangi kartais tam tikrus dantis tenka šalinti ir jų gydyti neverta. Dantų balinimą ar estetinį plombavimą geriau atidėti po ortodontinio gydymo.

Dantų breketų uždėjimo procedūra yra visiškai neskausminga. Tačiau pirmas 3–7 dienas po uždėjimo maudžia dantis, breketai gali braižyti burnos gleivinę. Siekiant išvengti diskomforto skiriami nuskausminantys vaistai, paprastai nesteroidiniai priešuždegiminiai medikamentai. Be to, braižantį dantų breketą ar vielytę galima uždengti specialiu ortodontiniu vašku. Pakartotinio apsilankymo metu, aktyvavus breketų sistemą, vėl gali paskaudėti (apie 2–3 dienas).

Dantų breketai ištiesina vaiko dantis, be to, jais galima ištaisyti vaiko sąkandžio problemas. Tačiau esant sudėtingoms sąkandžio anomalijoms, gali reikti taikyti ir kitus ortodontinius aparatus ar net chirurginę operaciją.

Nuėmus dantų breketus yra gaminamos užlaikančios plokštelės ar kiti ortodontiniai aparatai, kuriuos reikia užsidėti nakčiai (tam tikrą laikotarpį). Apatiniame žandikaulyje dažnai iš liežuvio pusės klijuojamas nenuimamas lankelis (jo nesimato), o viršutinio žandikaulio dantims užlaikyti dažniausiai gaminama plokštelė. Labai svarbu tinkamai (pagal gydytojo rekomendacijas) nešioti užlaikančius aparatus, priešingu atveju dantys gali grįžti į savo buvusias padėtis ir gali reikti pakartoti ortodontinį gydymą.

Lyginant su tradiciniais breketais, ortodontinis gydymas dantų tiesinimo kapomis yra kur kas komfortiškesnis būdas, pasižymintis estetika, medžiagų biosuderinamumu su žmogaus organizmu. Taip pat kapas bet kada galima išsiimti, todėl nereikia keisti savo mitybos, burnos higienos įpročių.

Tikslų laikotarpį gali pasakyti tik gydytojas, įvertinęs Jūsų klinikinę būklę bei atlikęs reikiamus tyrimus, tačiau vidutinė ortodontinio gydymo dantų tiesinimo kapomis trukmė yra iki 18 mėnesių.

Prieš pradedant ortodontinį gydymą kapomis, pirmiausiai reikia atlikti profesionalią burnos higieną ir kitas reikiamas procedūras, užtikrinančias, kad dantys yra visiškai sveiki.

Periodontitas pagrinde išsivysto dėl netinkamos burnos higienos. Kai individuali burnos higiena nėra pakankama ar taisyklinga, dantų paviršiuose kaupiasi minkštasis apnašas. Jeigu jis neišvalomas, kaupiasi tarp dantų, po dantenomis ir vėliau virsta dantų akmenimis, kurie spaudžia dantenas, tirpdo kaulą ir formuoja plyšius tarp danties ir dantenų, vadinamąsias kišenes. Laiku nesikreipus pas gydytoją periodontologą, galima ne tik netekti vieno ar kelių dantų, bet liga gali neigiamai paveikti viso organizmo sveikatą.

Pirmasis ligos požymis yra dantenų kraujavimas. Jis lengviausiai pastebimas valant dantis. Pastebėjus dantenų kraujavimą, reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų diagnozę ir galėtų kuo skubiau užkirsti kelią ligos vystymuisi.

✣ Taip pat sergant periodontitu pasireiškia:

✣ dantenų paraudimas, patinimas;

✣ dantenų nusmukimas ir dantų šaknų apsinuoginimas;

✣ tarpų tarp dantų atsiradimas;

✣ dantų paslankumas, padėties keitimas;

✣ dantų jautrumas karštam, šaltam, rūgščiam maistui;

✣ nemalonus kvapas iš burnos.

 

Skiriamos 3 periodontito formos. Lengva, vidutinė ir sunki. Esant lengvam periodontitui dažniausiai pakanka gydymo paremto specialiu apnašų ir akmenų valymu. Vidutinės formos periodontitui gydyti gali prireikti rimtesnio gydymo, nei tik valymas, o sunkios formos periodontitas greičiausiai gali pareikalauti chirurginio įsikišimo ar antibiotikų. Tik po nuodugnaus ir kvalifikuoto ligos ištyrimo yra įmanoma nustatyti Jūsų periodonto būklę.

Dėl periodontito sukeliamų problemų, žandikaulio kaulas prie dantų negrįžtamai tirpsta. Tačiau odontologinės technologijos yra smarkiai pažengusios į priekį ir specialiomis medžiagomis ištirpusio kaulo atauginimas yra įmanomas.

✣ Endodontinio gydymo metu naudojama pagalbinė matomą vaizdą didinanti priemonė – mikroskopas. Mikroskopuojant yra diagnozuojami visi danties šaknų kanalai, kurie yra ne visada randami be vaizdo padidinimo. Taip pat galima diagnozuoti paprastai akimi nematomus danties šaknies skilimus, kurių nediagnozavus tolimesnis danties gydymas yra nesėkmingas. Mikroskopuojant nustatomos ir gydomos ankstesnio dantų gydymo komplikacijos – danties šaknies ar dugno perforacijos, identifikuojami ir pagal galimybes pašalinami svetimkūniai, esantys danties šaknų kanalų sistemoje.

✣ Kokybiškam danties šaknies kanalų sistemos paruošimui naudojamas ultragarso aparatas, kuris saugiai pašalina kalcifikuotus audinius ir senus šaknų kanalų užpildus endodontinio pergydymo metu.

✣ Mechaniniam danties šaknų kanalų paruošimui naudojami tik kokybiški endodontiniai instrumentai, o kanalų plombavimui – šiuolaikinės plombavimo medžiagos ir naujausi metodai. Mūsų klinikoje taikomas danties šaknų kanalų plombavimas karštos gutaperčos metodika, kurios privalumai yra pagrįsti klinikiniais tyrimais.

✣ Gydymo metu naudojama speciali izoliacinė sistema – apsauginė lateksinė plėvelė. Ji padės apsaugoti nuo naudojamų medžiagų patekimo į burną ir leidžia lengviau būti išsižiojus procedūros metu.

✣ Gydymo eigoje reikalinga atlikti kontrolinę rentgeno nuotrauką. Pacientų patogumui skaitmeninė rentgeno nuotrauka bus atlikta neišėjus iš kabineto ir iškart matoma kompiuterio ekrane.

Endodontinis gydymas yra atliekamas vietinėje nejautroje, todėl gydymas dažniausiai diskomforto nesukelia. Kelias dienas po endodontinio gydymo tarpinių vizitų arba po galutinio danties šaknų kanalų plombavimo dantis gali būti jautrus. Dažniau jautrumas atsiranda, jei dantį skaudėjo prieš pradedant gydymą. Šis diskomfortas dažniausiai greitai praeina savaime. Prireikus, skausmą malšinti padeda priešuždegiminiai vaistai nuo skausmo.

Endodontiniam gydymui atlikti reikalinga nuo vieno iki kelių vizitų. Apsilankymų skaičius priklauso nuo gydymo sudėtingumo. Vienas vizitas dažniausiai trunka apie 1–1,5 val.

✣ Danties vainikas gali tapti pralaidus infekcijai ir sukelti pakartotiną uždegiminį procesą. Taip gali nutikti dėl antrinio karieso po plomba, nesandarios plombos, danties vainiko skilimo. Taip pat jeigu dantis po pirminio endodontinio gydymo buvo paliktas su laikinu užpildu ilgą laiką ir jis tapo nesandarus arba iškrito.

✣ Dantų šaknų kanalai nebuvo kokybiškai užpildyti pirminio gydymo metu. Danties rentgeno nuotraukoje matomi kaulo pokyčiai apie gydyto danties šaknies viršūnę.

✣ Planuojamas danties protezavimas ir būtinas buvusio danties šaknų kanalų gydymo kokybės pagerinimas.

✣ Dėl anksčiau taikyto endodontinio gydymo įvykusi komplikacija.

✣ Endodontinio pergydymo metu gali būti rasti papildomi danties šaknų kanalai, kurie nebuvo gydyti pirminio gydymo metu ir tapo uždegimo priežastimi.

Dažnai pirminį endodontinį gydymą ir nesudėtingą endodontinį pergydymą gali atlikti bendrosios praktikos gydytojas odontologas. Tačiau sudėtingais pirminio endodontinio gydymo ir endodontinio pergydymo atvejais yra reikalingos papildomos žinios ir gebėjimai, kurie yra įgyjami 3 metų trukmės endodontologijos rezidentūros metu ir yra taikomi gydytojų endodontologų specialistų. Gydytojas endodontologas gali diagnozuoti ir gydyti pulpos ir viršūninio periodonto patologiją dantyse su sudėtinga topografine anatomija, išreikštu šaknų kreivumo laipsniu, išreikšta kalcifikacija ar vidinės rezorbcijos atvejais. Taip pat šis specialistas gydo endodontinių ligų komplikacijas, atlieka sudėtingą nekokybiškai gydytų dantų šaknų kanalų endodontinį pergydymą, gydo trauminius dantų pažeidimus bei jų ankstyvąsias ir vėlyvąsias komplikacijas. Gydytojai endodontologai gali bendradarbiauti su kitų odontologijos sričių specialistais ir kompleksiškai gydyti sudėtingas patologijas bei paruošti endodontiškai gydytus dantis protezavimui. Todėl kokybiškam endodontiniam gydymui užtikrinti mūsų klinikoje sudėtingus endodontinio gydymo atvejus gydo gydytojai endodontologai.

Po endodontinio gydymo dažnai danties ertmė yra užpildoma laikinu užpildu, kuris hermetiškumą užtikrina ne ilgiau 2–3 sav. Todėl po endodontinio gydymo laikinas užpildas artimiausiu metu turėtų būti pakeistas nuolatine restauracija – plombine medžiaga, sutvirtintas stiklo pluošto kaiščiu ar padengtas vainikėliu. To nepadarius, danties vainikas gali lūžti.

Endodontinis gydymas padeda išsaugoti daugumą dantų. Tačiau kartais danties endodontinio gydymo, o ypač endodontinio pergydymo, prognozė yra prasta, todėl gydymas yra netikslingas. Danties endodontinis gydymas/pergydymas yra neperspektyvus, jeigu mikroskopuojant yra nustatomas vertikalus šaknies lūžis, sudėtingos pirminio endodontinio gydymo komplikacijos, kurios negali būti pašalintos pergydymo metu, arba dantis yra per silpnas, kad būtų galima jį panaudoti protezavimui.

Kiekvieno paciento klinikinis atvejis yra individualus, todėl bruksizmo gydymas gali trukti nuo kelių mėnesių iki metų ar daugiau.

Specialiai pagamintos bruksizmo kapos nesukelia jokio diskomforto, o kaip tik atpalaiduoja žandikaulio sąnarius, veido raumenis, apsaugo nuo dantų dėvėjimosi miego metu.

Tikrai ne – pradėję gydymą galėsite ir toliau mėgautis gyvenimo malonumais (sportuoti, valgyti mėgstamą maistą ir kt.).

Susidūrus su žandikaulio sąnario problemomis būtina kreiptis į specialistus, kadangi priešingu atveju didėja rizika atsirasti dantų/dantenų ligoms, jaučiamas skausmas, diskomfortas, o ateityje prireikia brangesnio, sudėtingesnio gydymo.

Priklausomai nuo individualios paciento būklės, gydymas gali trukti kelias savaites ar mėnesius.

Gydymas gali būti taikomas tiek vaikams, tiek suaugusiems.

kainos
kainos