Neringa Pakrosnytė
Gydytoja odontologė
Profesionalūs mūsų klinikos gydytojų patarimai – geresnei Jūsų dantų sveikatai.
Neringa Pakrosnytė
Gydytoja odontologė
Kaip rekomenduojama prižiūrėti dantis po plombavimo?
Plombų ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo kokybiško procedūros atlikimo, bet ir nuo jų priežiūros. Plombuotų dantų valymas nesiskiria nuo natūralių dantų. Dantis būtina valyti minkštu dantų šepetėliu ir dantų pasta be abrazyvių dalelių du kartus per dieną, ne trumpiau nei po 2 minutes. Taip pat svarbu nepamiršti tarpdančių siūlu ar šepetėliais kruopščiai išsivalyti tarpdančių, naudoti liežuvio valiklį. Kas pusę metų rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą ir reguliariai atvykti pas gydytoją odontologą profilaktiniam patikrinimui. Siekiant, kad plombos neprarastų blizgesio, kartą per metus rekomenduojamas plombų poliravimas.
Miglė Liukpetrytė
Gydytoja odontologė
Kada dantų plombavimas nepadeda ir reikalingas protezavimas?
Dantų plombavimo gali nepakakti esant dideliems ėduonies pažeistiems defektams, stipriai pažeidus dantį traumos metu, esant dideliam danties nusidėvėjimui ir kitais atvejais. Plombavimo medžiagomis gali būti sudėtinga atkurti ir danties estetiką, ypač jeigu dantis yra priekinis. Kai danties būklė yra tokia, kad plombavimas negali pilnavertiškai atkurti jo funkcijos ir estetinio vaizdo, atliekamas danties protezavimas keramikiniais įklotais, užklotais ir laminatėmis. Protezavimas atliekamas tausojant sveikus kietuosius danties audinius ir yra itin patikimas ir ilgaamžis dantų atkūrimo būdas.
Rokas Kuprys
Burnos chirurgas, Gydytojas odontologas
Kurie dantų implantai yra geriausi?
Vienareikšmiško atsakymo nėra. Vertinant implanto kokybę, dažniausiai atsižvelgiama į tokius veiksnius, kaip gamintojo patikimumas, medžiaga, iš kurios jis pagamintas. Svarbią reikšmę turi jos biosuderinamumas, lemiantis geresnį įsitvirtinimą kaule, taip pat atsparumas tempimui ir lūžiams. Tačiau kiekvienas pacientas yra unikalus ir kiekvieno klinikinė situacija skirtinga, todėl koks dantų implantas geriausias konkrečiu atveju patars gydytojas odontologas ar burnos chirurgas.
Jeigu netekau vieno danties, ar būtina jį atkurti?
Net ir vienas prarastas dantis gali turėti didelę įtaką bendrai burnos sveikatai. Netekus danties ima krypti šalia esantys dantys. Jiems tenka ir didesnis kramtymo krūvis, todėl jie greičiai dėvisi, didėja jų pažeidimo (lūžimo, skilimo) rizika. Norint išvengti didesnių bėdų, prarastą dantį būtina kuo greičiau atkurti.
Ką svarbu žinoti prieš dantų implantacijos procedūrą?
Siekiant sėkmingo implanto prigijimo ir ilgaamžio rezultato, prieš dantų implantaciją svarbu pasirūpinti gera burnos sveikata, atlikti dantų ėduonies, uždegimų, periodontito gydymą, taip pat profesionalią burnos higienos procedūrą. Jeigu neturite tinkamų asmeninės burnos higienos įgūdžių, prieš atkuriant dantis implantais, norint sumažinti uždegimo aplink implantą (periimplantito) riziką, labai svarbu juos pagerinti. Periimplantitas yra dažniausia implanto praradimo priežastis.
Ar verta bijoti dantų implantacijos?
Tikrai ne. Dantų implantacija yra visiškai saugi procedūra. Nors daugelis bijo implantacijos metu patiriamo skausmo, nerimauti dėl jo tikrai nevertėtų. Atliekant procedūrą taikoma vietinė nejautra, tad jos metu jaučiamas diskomfortas – minimalus. Jeigu baimės nepavyksta nugalėti, dantų implantavimas gali būti atliekamas taikant sedaciją (sąmonės prislopinimą), padedančią išvengti bet kokių nemalonių pojūčių. Šiuolaikiniai implantacijos metodai yra mažai invazyvūs, todėl ir pooperacinis laikotarpis įprastai yra trumpesnis ir lengvesnis.
Registracija internetu
Užpildykite žemiau esančią registracijos formą ir mes susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.